Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-01-15 23:02:43

admin
Administrator
Data rejestracji: 2013-11-09
Liczba postów: 187

Co to jest imbir?

http://www.przyprawyswiata.pl/produkt/imbir-korzen

326.jpg

Kraj pochodzenia: Indie
Polecamy:
Do ciast, pierników, kisieli, budyni, sałatek owocowych, kompotów, likierów i piwa oraz warzyw, sosów, grzybów, pasztetów, gulaszów a także jajek, ryżu i zup owocowych.

Imbir – pochodzenie i charakterystyka
Dokładne pochodzenie imbiru nie jest znane do dnia dzisiejszego. Wiadomo jednak, że roślina ta odznacza się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. Na terenie Europy imbir pojawił się w głównej mierze za sprawą Krzyżowców, którzy roślinę tę sprowadzili z Ziemi Świętej.

Obecnie imbir jest rośliną cieszącą się popularnością praktycznie na terenie całego świata. Jeśli chodzi o kraje europejskie najwcześniej pojawił się w Anglii, gdzie miał za zadanie ochronę ludności przed morową zarazą. Anglicy poza tym po dziś dzień uwielbiają napoje imbirowe. Imbir dodawany jest nie tylko do herbaty, ale również do piwa oraz do wina.

Funkcje imbiru

Imbir jest rośliną znaną również mieszkańcom krajów azjatyckich. W kulturze tej z kolei najchętniej wykorzystywane są cukierki z imbirem, można zetknąć się również z konfiturami przyrządzanymi na bazie tej rośliny.

Imbir niewątpliwie jest jedną z najstarszych roślin leczniczych. Roślina ta wykorzystywana jest również jako przyprawa. Początkowo stosowano go jedynie do leczenia schorzeń związanych z układem pokarmowym, ale dzisiaj wiadomo już, że jego właściwości są znacznie bardziej cenne i mogą wspomagać leczeniu wielu innych dolegliwości.

Najważniejszą częścią imbiru jest przede wszystkim kłącze, które tworzy charakterystyczne, bulwiaste odcinki. Właśnie w kłączu występują wyjątkowe olejki eteryczne, które nadają tej roślinie niezwykły aromat (limonen, cytral, kamfen oraz borneol).

Imbir to dzisiaj roślina powszechnie znana i szanowana, głównie za sprawą właściwości leczniczych. Nic więc dziwnego, że funkcje imbiru doceniane były już w epoce starożytności. Wraz z biegiem czasu jednak o imbirze wiedziano coraz więcej.

Imbir nie tylko silnie rozgrzewa i może być stosowany w leczeniu przeziębień oraz stanów grypowych. Jego właściwości sprawiają, że był on wykorzystywany przez wiele różnych dziedzin.

Oto główne funkcje imbiru:

w tradycji państw azjatyckich był wykorzystywany między innymi jako afrodyzjak,
właściwości imbiru są powszechnie znane w przemyśle kosmetycznym – roślina ta jest ważnym składnikiem produktów modelująco – wyszczuplających, wspomaga ponadto zwalczanie cellulitu,
zwiększa ukrwienie mózgu, przez co jest naturalnym do stosowania środków wspomagających pamięć oraz koncentrację,
jest bardzo często składnikiem leków przeciwreumatycznych oraz herbatek łagodzących przeziębienia.

za http://imbir.org.pl/

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB