Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-01-16 00:43:51

admin
Administrator
Data rejestracji: 2013-11-09
Liczba postów: 187

Co to kwiat muszkatołowy?

http://www.przyprawyswiata.pl/produkt/k … szkatolowy

240.jpg

Kraj pochodzenia: Indonezja
Polecamy:
Do purre z ziemniaków i gotowanych warzyw (kapusta, kalafior), makaronów i puddingów owocowych a także potraw z jajek, deserów z serka śmietankowego oraz owoców morza i sosu beszamelowego.

Kwiat muszkatołowy, osnówka muszkatołowa, Macis, ( Myristica fragrans Houtt.) - osnówka jest to chrząstkowata część okalająca nasiono muszkatołowca, po wysuszeniu powstaje "kwiat". Kwiat oprócz nasiona – gałki muszkatołowej jest cenioną przyprawą w wielu regionach świata. Muszktołowiec pochodzi z Wysp Banda (części Moluków zwanych Wyspami Korzennymi, będących częścią Archipelagu Malajskiego).
Gałka i kwiat muszkatołowy mają podobny smak i aromat, z tym że kwiat jest bardziej delikatny. Zapach jest wspaniały, odświeżający, korzenny. Smak "kwiatu" muszkatołowego nieco gorzki. Ciekawostką jest to, że zarówno gałka jak i kwiat nazywane są "przyprawami kochanków". Od wieków uważane są bowiem za afrodyzjaki. Gałka muszkatołowa należy do tych przypraw, których nie należy "przedawkować", lecz dozować dosłownie po szczypcie. Zarówno gałka jak i kwiat muszkatołowy nadają się do poprawiania smaku gulaszy i bigosów oraz do większości potraw z jaj i serów. Kwiat muszkatołowy poprawia smak beszamelu i sosu cebulowego, czystych zup, dań ze skorupiaków i małży, wekowanego mięsa, a także sufletów z sera i deserów z serka śmietankowego. W Indonezji sam miąższ muszkatołowca korzennego jest stosowany do produkcji słodyczy.
SKŁAD:
"kwiat" zawiera do 16% olejku, którego głównym składnikiem jest mirystycyna, odpowiedzialna za zapach i smak.
ZASTOSOWANIE:
Jako przyprawa do sosów beszamelowych i innych białych sosów oraz zup, grzanego wina, mięsa, owoców morza, dań serowych.
INNE ZASTOSOWANIE: Afrodyzjak
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
Duże dawki mogą powodować halucynacje, senność lub euforię, a także zaburzenia pracy jelit.

za wikipedia

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB