Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2014-01-16 00:52:11

admin
Administrator
Data rejestracji: 2013-11-09
Liczba postów: 187

Co to liść laurowy?

http://www.przyprawyswiata.pl/produkt/l … wy-mielony

242.jpg

Kraj pochodzenia: Turcja
Polecamy:
Do zup, sosów, bulionów, galantyn, pasztetów oraz potraw mięsnych i bigosu.

Porada:
Niezbędny do tworzenia własnych mieszanek przypraw a także służy do macerowania mięsa w oliwie.

L I Ś Ć   L A U R O W Y

Liść laurowy, bobkowe ziele, bakałarz, bakalaureat czy laureat to potoczne nazwa wawrzynu szlachetnego, który głównie kojarzy się nam z rosołem, czy bigosem. A wawrzyn, to przecież także wieniec laurowy, symbol i nagroda zwycięstwa w równej walce, jak również antidotum zabezpieczające budynek przed piorunami, a ludzi przed chorobami i czarami.


K i e d y   s i ę g a ć   p o   l i ś c i e   w a w r z y n u ?

Liść laurowy ma swoje zastosowanie nie tylko wśród garów, ale także w ziołolecznictwie oraz domowej kosmetyce. Warto pomyśleć o nim przy zaburzeniach ukrwienia, kaszlu, schorzeniach skóry, domowym leczeniu ran, przy chorobach reumatycznych. Tonik z liści laurowych sprawdza się przy gojeniu ran potrądzikowych, a kąpiel z jego dodatkiem pobudzi i odpręży

L i ś ć    l a u r o w y   w   s ł u ż b i e   z  d r o w i u

Oczyszczający napar
(oczyszczanie kości i stawów z toksyn przy bólach reumatycznych)
Weź 5g liści laurowych, dokładnie pokrusz, wrzuć do 300 ml wrzątku i gotuj przez 5 min. Przygotowany wywar wraz z gotowanymi liśćmi przelej do termosu, zakręć i odstaw na 5 godzin, aby dokładnie naciągnął. po upływie czasu odcedź, przelej do szklanej butelki i pij małymi łykami co 20 minut przez 12 godzin. Zużyj cały napar. Przez następne dwa dni postępuj według schematu. Powtórz kuracje po upływie 7 dni.
WAŻNE! pod żadnym pozorem nie wypijamy całego wywaru, bo to może  spowodować krwotok. W trakcie kuracji nie jedz produktów białkowych, w tym  mięsa, jaj oraz mleka i jego przetworów.
Nie przejmuj się jak mocz zacznie zmieniać kolor od barwy zielonej do jasnoczerwonej, to normalny objaw i świadczy o wypłukiwaniu piasku i soli z organizmu. Podczas kuracji w miarę wydalania piasku i soli z organizmu mocz będzie zmieniał kolorystykę od barwy zielonej do jasnoczerwonej. To całkowicie normalne Przygotuj się, że podczas kuracji i kilka dni po niej stawy będą boleć bardziej. To także normalna reakcja świadcząca o jej pomyślnym przebiegu.

Okład z liści laurowych przy skaleczeniach
(działa przeciwzapalnie)
Namocz kilka liści laurowych w ciepłej wodzie, po czym przyłóż do rany i zabandażuj. Okład pozostaw na 3 godziny, po czym zmień na nowy.
Inne metody radzenia sobie z ranami i skaleczeniami znajdziesz TUTAJ

Herbata z imbirem
(działa rozgrzewająco, idealna przy przeziębieniu, przygotowana zgodnie z zasadami kuchni Pięciu Przemian)
Czarną herbatę zalej wrzątkiem, dodaj liść laurowy, goździk oraz imbir w plasterku. Poczekaj aż się zaparzy i wypij. Zachowaj kolejność dodawania składników, gdyż jest ona ważna)
Ze względu na intensywny smak imbiru, nie powinny go stosować kobiety w ciąży, mamy karmiące oraz osoby chore na choroby układu pokarmowego (np. wrzody).

Nalewka wawrzynowa
(ma właściwości przeciwgnilne, bakteriobójcze i bakteriostatyczne, działa na zaburzenia trawienia, łagodzi wzdęcia, działa na bóle reumatyczna i artretyzm)
5 g suszonych liści laurowych
1 l wódki czystej 50%
20 g cukru
5g liści włóż do szklanego słoika, zalej litrem wódki i dosyp 20g cukru. Słoik zamknij, ustaw w ciepłym i widnym miejscu i wstrząsaj co dziennie, aby cukier się dobrze rozpuścił. Po miesiącu przecedź i przefiltruj nalewkę, przelej do butelek i pozostaw w ciemnym, chłodnym miejscu minimum przez 8 miesiącu.
W przypadku bóli reumatycznych, czy artretyzmie nacieraj nalewką bolące miejsca, rad, dwa razy dziennie. Przy problemach z układem trawiennym wypijaj kieliszek przed posiłkiem.

Olejek laurowy
(uśmierzający ból, rozgrzewa)
Rozetrzyj w 30g liści laurowych zalej się 200 g oleju lnianego lub słonecznikowego i pozostaw w ciepłym miejscu na ok 10 dni. Po upływie czasu odcedź i dobrze wyciśnij liście. Przy bólach reumatycznych nacieraj bolące miejsca, przy przeziębieniu natrzyj przed snem stopy, dłonie i klatkę piersiową. Nie smaruj olejem laurowym dzieci, może byc dla nich zbyt silny i wywołać uczulenie.

L i ś ć   l a u r o w y   w   s ł u ż b ie   
u r o d y

Tonik laurowy
(delikatnie wysusza skórę i przyśpiesza gojenie się ranek potrądzikowych, przy cerze wrażliwej używaj punktowo, przy mieszanej i tłustej na całej twarzy)
3 listki laurowe zalej szklanką wrzątku. Gdy napar wystygnie należy przecedź go do szklanej butelki  i przechowuj w lodówce. Domowy tonik nadaje się do użytku przez maksimum 3 dni, a potem najlepiej zrobić nowy.

Kąpiel laurowa
(rozgrzewa, uspokaja)
Weź 5g liści laurowych, wrzuć do 300 ml wrzątku i gotuj przez 5 min. Następnie odcedź i wlej do kapieli.

za http://domowyzielnik.blogspot.com/2013/ … urowy.html

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB